Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich użycie.

Czy potrafisz dostrzec 5 oznak, że Twoje dziecko może potrzebować okularów do komputera?

person Dodane przez: Michał Raczkowski comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 1074

Pamiętasz, jak twoi rodzice mówili, że możesz uszkodzić sobie oczy, wpatrując się zbyt długo w telewizor lub ekran komputera? Okazuje się, że we wszystkich ich ostrzeżeniach może być trochę prawdy.

     To, co mogło być mniejszym problemem 10 lub 20 lat temu, stało się teraz poważnym zagrożeniem dla zdrowia oczu Twoich dzieci: niebieskie światło. Podczas gdy bardzo się starasz, aby zapewnić ich oczom odpowiednią ochronę oraz postępujesz zgodnie z najlepszymi radami, Twoje dzieci niestety nie mogą uciec od niebieskiego światła, ponieważ w dzisiejszych czasach urządzenia cyfrowe odgrywają teraz tak ogromną rolę w ich życiu.           Aby chronić oczy swoich dzieci i kontrolować progresję krótkowzroczności Twojego dziecka , możesz rozważyć zakup soczewek z przeznaczeniem do monitorów komputerowych, aby blokować odblaski i niebieskie światło. 

Czym właściwie jest niebieskie światło ?

       To widzialne światło o krótszych długościach fal i większej energii niż światło na drugim końcu spektrum kolorów. Słońce jest głównym źródłem światła niebieskiego, ale światło niebieskie pochodzi również z:

  • Komputerów, tabletów i smartfonów

  • Świetlówki

  • Światła ledowe

  • Ekrany telewizyjne

Oto zła wiadomość: dzieci pochłaniają więcej światła niebieskiego niż dorośli.

    Niebieskie światło może przenikać rozwijające się oczy Twojego dziecka znacznie łatwiej i głębiej niż w przypadku dorosłych, ponieważ nie rozwinęły one jeszcze wystarczająco silnej ochrony.

Niebieskie światło może również zmniejszyć przejrzystość widzenia, im dłużej jesteśmy na nie narażeni.

     Długotrwała ekspozycja na niebieskie światło wiąże się z przyspieszeniem rozwoju chorób oczu związanych z wiekiem, takich jak zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej, powodując trwałą utratę wzroku, gdy dzieci dorastają. Ponadto niebieskie światło zostało również powiązane z bezsennością, gdyż w rzeczywistości działa na produkcję melatoniny hormonu odpowiedzialnego za prawidłowy sen.

Może właśnie dlatego tak ciężko w dzisiejszych czasach uspać wieczorem nasze pociechy .

     Teraz, gdy wiesz, że nie chcesz, aby Twoje dzieci miały kontakt z niebieskim światłem, porozmawiajmy o tym, jak dobrać odpowiednie okulary z odpowiednimi soczewkami chroniącymi wzrok. 

Co to są okulary komputerowe i jak pomagają?

Okulary komputerowe to okulary, które wykorzystują soczewki ze specjalnymi powłokami, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym długotrwałą ekspozycją na niebieskie światło i odblaski z ekranów cyfrowych.

Znana pod różnymi nazwami powłoka chroniąca przed niebieskim światłem stosowana w soczewkach komputerowych eliminuje niebieskie światło emitowane przez wszystkie cyfrowe ekrany, dzięki czemu nasz wzrok jest bezpieczny.

Dlatego używanie soczewek z powłoką chroniącą przed niebieskim światłem chroni Twoje dziecko przed charakterystycznymi oznakami zmęczenia cyfrowego, często nazywanymi zespołem widzenia komputerowego (CVS - Computer Vision Syndrome) , takimi jak:

Rozmazany obraz
Zmęczenie oczu
Bóle głowy
Suche oczy


Okulary komputerowe są również zwykle pokryte powłoką antyrefleksyjną, aby zapobiec odblaskom.

Odblaski z ekranów komputerów lub urządzeń powodują zmęczenie wzroku i brak ostrości widzenia. Dodanie powłoki antyrefleksyjnej pomoże Twojemu dziecku widzieć i pracować wygodniej oraz łatwiej się skupić.

Myślisz, że Twoje dziecko potrzebuje okularów komputerowych?

5 oznak, że Twoje dziecko może potrzebować okularów komputerowych

Twoje dziecko może mieć więcej niebieskiego światła w życiu codziennym, niż myślisz. Policz wszystkie godziny spędzane przez Twoje dziecko na wykonywaniu tych czynności, a wkrótce przekonasz się, dlaczego soczewki komputerowe to prawdziwa okazja:

1. Spędzają ponad 2 godziny na laptopie lub komputerze stacjonarnym
Spędzaj ponad dwie godziny dziennie przed ekranem komputera lub laptopa, a masz „ 90% szans” na rozwinięcie CVS .

Cyfrowa powłoka zwalcza odblaski i niebieskie światło emitowane przez ekrany laptopów i komputerów, aby uniknąć zespołu widzenia komputerowego, dzięki czemu Twoje dzieci nie uszkadzają oczu w krótkim lub długim okresie.

2. Tekst ich palców - są szybsze niż skrzydła kolibra
Większość dzieci i nastolatków pisze w bardzo szybkim tempie.

Oprócz pisania zwykle jednocześnie przełączają się między aplikacjami, patrząc na telewizory lub filtrując nowe selfie.

Ten jednoczesny czas spędzany przed ekranem monitora lub TV wymaga ciągłej uwagi ze strony wzroku twojego dziecka - co zdecydowanie męczy i zużywa się w miarę upływu dnia.

3. Ich rola w mediach społecznościowych jest bardzo silna
Według nowego badania nastolatki spędzają dziewięć godzin dziennie w mediach społecznościowych w porównaniu do zaledwie siedmiu godzin snu !

Cały ten czas spędzony na gapieniu się w telefony może prowadzić do zmęczenia i niewyraźnego widzenia bez odpowiednich okularów chroniących ich wzrok.

4. Wolą gry wideo od biegania na zewnątrz !!!
Zmniejszenie czasu spędzanego na świeżym powietrzu wiąże się ze wzrostem liczby przypadków krótkowzroczności na całym świecie - zwłaszcza u dzieci w dużych miastach.  Ale większość dzieciaków w dzisiejszych czasach chce biegać w swoich grach wideo zamiast po ogrodzie lub w parku.

A większość gier wymaga intensywnego skupienia i koncentracji. Jeśli masz w domu gracza, Twoje dziecko będzie męczyć oczy bardziej niż inne dzieci.

     Mniejsze ekrany komputerów i telewizorów oznaczają, że z trudnością będą skupiać się na trudno dostrzegalnych szczegółach. Z drugiej strony, większe ekrany oznaczają, że będą walczyć z szerszym obszarem niebieskiego światła. Więc nie zdziw się, jeśli Twój gracz zgłosi ból głowy lub zmęczenie oczu.

5. Oglądają telewizję przez ponad dwie godziny dziennie
Telewizory, zarówno LCD, jak i LED, również emitują niebieskie światło.

Zastanów się nad okularami komputerowymi na różne okazje, na przykład podczas rodzinnego wieczoru filmowego.

Twoje dziecko nie potrzebuje recepty, aby nosić okulary komputerowe w celu ochrony wzroku

     Jeśli Twoje dziecko już nosi okularów korekcyjnych możesz kupić parę okularów dla dzieci z powłoką antyrefleksyjną bez recepty do noszenia podczas korzystania z komputera lub gier wideo.

Chociaż okulary z niebieskim światłem nie odfiltrowują całego niebieskiego światła, mogą zmniejszyć ekspozycję dziecka na promienie niebiesko-fioletowe o 80 procent lub więcej.

KLIKNIJ 

SZKŁA OKULAROWE DLA DZIECI CRIZAL PREVENCIA

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password